fbpx

פריחת האלרגיה - הבשורה

יש פתרון סופי לבעייה

פריחת האלרגיה. הבשורה – יש פתרון יסודי לבעיה | חיים אחרים | March 1, 2018

רבים מקבלים את עונת האביב ב'חגיגות' של פריחה, עיטושים, קוצר נשימה ועוד ובהעדר פתרון לסבלם מתנחמים בתקוותם כי "בקרוב זה יעבור".

הפתרון – שיטת IPEC (אייפק)

מהי אלרגיה?

אלרגיה או רגישות-יתר, הן מצבים בהם מגיב הגוף תגובה (חיסונית) מוגזמת או מיותרת, למפגש עם גורם כלשהו.

תופעת האלרגיה קיימת לאורך כל השנה ומתבטאת בדרכים שונות ומשונות.

הסיבה – אורח החיים המודרני והפוסט-מודרני

תופעת האלרגיה היא עתיקת יומין. בעבר הייתה תופעה זו נדירה יחסית, אולם ב-30-40 השנים האחרונות היא הופכת נפוצה יותר ויותר. אורח החיים המודרני והפוסט-מודרני מביא לחשיפה לרעלים, לתזונה קלוקלת, לאוויר מזוהם, חוסר פעילות גופנית מספקת, מתח, לחץ, עומסים נפשיים ועוד, הפוגעים באיזונן התקין של מערכות הגוף לרבות ובמיוחד מערכת החיסון.

התסמינים:

למעשה, כל סימפטום עלול לנבוע מאלרגיה או מרגישות-יתר לגורם כלשהו:

השכיחים והידועים: נזלת, עיטושים, אף סתום, קוצר נשימה (אסתמה), בעיות עור (פריחה, גירוד ועוד) והתנפחויות.

סימפטומים הנובעים במקרים רבים מאלרגיה ופעמים רבות אינם מאובחנים נכונה: בעיות עיכול מכל הסוגים, כאבים (ראש, כולל מיגרנות, בטן, מחזור, שרירים ועוד), כאבים ודלקות מפרקים, בעיות חיסוניות (מחלות/דלקות חוזרות ועוד), בעיות גניקולוגיות שונות ועייפות.

סימפטומים נוספים שנובעים לפעמים מאלרגיה: יתר כולסטרול, יתר לחץ דם, סוכרת, קשיי גדילה והתפתחות, קשיי קשב וריכוז, בעיות נוירולוגיות ונפשיות שונות, הפרעות אכילה, התמכרויות ועוד.

למה אלרגיה באביב?

הופעת אלרגיה באביב נובעת, בחלק מהמקרים, לא רק מרגישות לאבקנים שונים, אלא גם מרגישות יתר לגורמי מזג אויר שונים, לאביב עצמו (כן, כן…) ולפעמים גם למצות ומוצריהן.

אנשים אלה סובלים סבל רב. חלקם באביב בלבד וחלקם סובלים כל השנה ובמיוחד באביב או בעונות המעבר (אביב וסתיו). חלקם "התרגלו" למצבם זה, מחליפים תרופה סימפטומאטית אחת באחרת ומתנחמים בתקוותם ש"בקרוב יסתיים האביב".

פתרון יסודי – שיטת IPEC (אייפק)

קשה למצוא דרך טובה לאבחון מדייק, ובעיקר לטיפול יעיל וארוך טווח לבעיות שמקורן באלרגיה, אולם שיטה אחת, IPEC, מספקת פתרון מצוין לבעיות אלה בדיוק.

שיטת הטיפול פותחה ע"י ד"ר אורי קניג, פסיכולוג קליני מלוס-אנג'לס, קליפורניה, ועדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית, שהשתתף בפיתוח השיטה ולימד את כל מטפלי אייפק בישראל.

בבסיס הטיפול עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת, שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה, בין כל חלקיה, גוף ונפש כאחד. לפיכך, בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי, ובעיה רגשית, עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני. לפי תפיסת הטיפול, רגישות יתר היא תגובה מיותרת או מוגזמת של הגוף, למפגש עם גורם רגשי או פיזי (למשל אלרגן), שהגוף מזהה כשלילי. בטיפול בשיטה ניתן לבטל רגישויות אלו, פיזיות ונפשיות כאחד, ובכך לשפר את בריאותו הכללית של המטופל.

אבחון וקבלת החלטות בטיפולי IPEC נעשים בעזרת "מבחן  שרירים" (Muscle-Test), טכניקה המאפשרת קבלת מידע מן החלקים הלא-מודעים של המח, דרך זיהוי פשוט ומדויק של יכולת השריר להתנגד ללחץ, בו בזמן שהנבדק נחשף לתדרים שונים, (חומרים, מחשבות, רגשות ורעיונות), החשודים כאלרגנים, כמזיקים לגוף על פי תפיסתו, ברמות המודעות השונות, כיוצרי חסימה אנרגטית וכגורמים, לפיכך, לתגובות פיזיות ורגשיות שונות.

בטיפול באלרגיות, מבטלים את האלרגיה, על ידי שינוי הזיכרון השלילי של הגוף לגבי האלרגן, על מנת שלא יגיב עוד לגורם שטופל. במקביל לטיפול, הסימפטומים מתחילים להעלם, עד להכחדתם המוחלטת (ברוב המקרים).

בטיפולי אייפק המטפל משתמש בידיו ובעזרים אנרגטיים שונים.

הטיפול איננו חודרני ואינו כואב.  

בנוסף ללימוד והכשרת מטפלים, מוביל  עדי שאנן  צוות מטפלים מעולים בשיטת אייפק ב"מרפאת שאנן" בתל אביב וכרכור.

שיטת אייפק תזונה

שיטת אייפק ותזונה

מאת: עדי שאנן | Aug 15, 2020 שיטת אייפק, כשיטה הוליסטית טבעית, המשתמשת במבדק שרירים, פונה ישירות לגוף כדי לקבל תשובות ומשתמשת בתשובות אלו, בין

Read More »

דרקונים ומבוכים

מאת: דינה דיאמנט | Nov 7, 2011 דרקונים ומבוכים, מבוכים ודרקונים, Dungeons &  Dragons ? מדוע מילים מסוימות מהלכות עלינו קסם, מעוררות בדמיוננו תמונות של אבירים,

Read More »

ע"ב השמות

ע"ב השמות | פקודים ופוטנציאל | March 11, 2005 ע"ב (72) צירופי האותיות המפורטים כאן מקורם ברפואה הקבלית, וניתן להיעזר בהם בטיפולי אייפק כמחזקים את

Read More »
פתח שיחה
1
צריך עזרה?
מכללת אייפק פלוס
שלום ????
איך אנחנו יכולים לעזור לך? ????