fbpx

יש אלטרנטיבה – אייפק

מאת: הניה – המודיע | March 2, 2004

לפני כשנה פנתה אליי גברת ג.ו. ואלה דבריה: "את בעד רפואה אלטרנטיבית וחשבתי שחשוב שתשמעי את הסיפור שלי". ובכן, הרפואה הטבעית לא דברה אליי מעולם, אבל מה לעשות, לפעמים דברים מתגלגלים.

יש לי ילדה בת ארבע עם סיפור מיוחד, שהתחיל כשהייתה בת שבוע. חזרתי איתה מבית החלמה, שמחה ומאושרת. כבר ביום הראשון הילדה בכתה ללא הפסקה. לא בכתה אלא צרחה. למחרת רצנו לרופא, הרופא בדק ולא מצא מאומה. יעצו לי להוריד חלב ממזוני אך לא ראיתי כל הבדל. הלכנו לבדיקה במכשיר ביקום ושם גילו שהילדה רגישה לכל מוצרי החלב ולכל הקמחים חוץ מכוסמת מלאה. בחרתי לשמור דיאטה ולהמשיך להיניקה. שישה חודשים עמדתי בכך והתינוקת הייתה שקטנה ונהדרת. כשמעדתי וטעמתי חתיכת שוקולד התינוקת צרחה מרוב כאב. כשבדקתי גיליתי שהשוקולד מכיל קמח.

בגיל עשרה חודשים הפסקתי את ההנקה, ונתתי לה איזומיל ואז התחילו הבעיות: נזלת, דלקת עיניים, דלקות אוזניים, כשהמוגלה נוטפת החוצה. הלכנו לכל מיני מטפלים (כאן גברת ג.ו מונה שורה של מטפלים מהשורה הראשונה ברפואה הטבעית), וניסינו מגוון של שיטות טיפול: ביקום, דיקור, הומיאופתיה. שמרנו דיאטה חריפה ללא קמח, ללא סוכר וללא חלב. תזונתה הייתה עוף, דגים, אורז, תפוחי אדמה ושוב עוף, דגים, תפוחי אדמה. שלחנו לה את המאכלים האלה גם למעון. את יכולה לתאר לעצמך כמה זה קשר להגביל פעוטה במזונות אלה בלבד, כשכל טעימה ממזון אחר, עשתה בעיות חריפות. ניסינו כל הזמן טיפולים שונים, אבל השיפור היה קל בלבד. הילדה סבלה ויחד איתה סבלנו אנו. אז שמענו על מישהי שנעזרה בטיפול בשיטת אייפק. הגענו לטיפול, הילדה עברה אבחון ושלושה טיפולים, ומאז ועד היום היא בריאה, מרגישה טוב, ואוכלת הכל, כולל מוצרי חלב.

כאשר ראינו שהשיטה מוכיחה את עצמה, לקחנו לטיפול ילדה נוספת שלנו, בת תשע. גם ילדה זו הייתה רגישה מאוד, עברה אשפוזים אחדים מגיל שבעה חודשים. המערכת החיסונית שלה הייתה ירודה ורופאים המליצו על לקיחה קבועה של אנטיביוטיקה למניעה. בגיל חמש אובחנה ירידה בשמיעה בגלל דלקות אוזניים חוזרות. גם אתה עברנו טיפולים שונים ובמקרה הטוב, כשהייתה הטבה, היא הייתה זמנית בלבד. הפעם היא עברה את הטיפול בשיטת אייפק בחודש אב והיום כבר חנוכה, וברוך ה´ פצעי ההרפס על השפתיים והאף נעלמו. כמו כן דלקות האוזניים וההצטננויות. כל הטיפול הזה, ממשיכה גברת ג.ו, נראה כמעשה קוסמות. לא האמנתי בזה, קשה להאמין איך טיפול פשוט כזה, המתחיל בבדיקת שריר, מחולל פלאים ממש. הלכתי כי לא היה לי מה להפסיד, אך היום אני מאמינה. אינני מאמינה אני פשוט רואה. שלחתי אחיין שלי לטיפול, ילד עם בעיות נשימה שנזקק לאינהלציה חודשים לבקרים, ועכשיו הפלא ופלא, הילד בריא לחלוטין. רציתי שתדעי על כך, שתיידעי אנשים, כמעט כל ילד שני אלרגי היום, שידעו לאן ללכת".

שמעתי והופתעתי. על אייפק עד אז לא ידעתי, הודיתי לג.ו. וביקשתי פרטים על המטפלת. הסיפור היה מפליא, אך כדי לשווק שיטת טיפול לציבור, אני צריכה יותר לשמוע, יותר לחקור, זו אחריות ואני יודעת שאנשים סומכים עלי, הייתי סקרנית אך גם חשדנית. וכך בערב חורפי מצאתי את עצמי בביתה של רות יואל. ישבתי בביתה בשכונת בקעה בירושלים, האזנתי, שאלתי והחכמתי.

רות מספרת: אחרי עשרים וחמש שנה של עיסוק בהוראה פרשתי. חיפשתי כיוון לעיסוק שידבר אל לבי, שמעתי שאי שם מתקיימת הרצאה בשיאצו. אז, לפני שלוש עשרה שנה, כל התחום הזה לא היה עוד מוכר. הלכתי ונתפסתי לעניין, אמרתי לעצמי: העולם הזה מתאים לי. אחר כך למדתי רפלקסולוגיה, פרחי באך, מוח אחד, ביקום, ולבסוף הגעתי אל אייפק. תחנתי האחרונה. אייפק (IPEC) – ניקוי פיזי ורגשי משולב. יש צד שווה בין אייפק למוח אחד, בשניהם משתמשים במבחן שרירים, כאשר אומרים למוח מילה, שסביבה היו חוויות טובות השריר יביע חוזק. הוא הדבר כאשר מקרבים אליו מזון הטוב לו, הוא יביע חוזק ולהפך. רגישות או אלרגיה מוגדרים כמצב בו הגוף מגיב בצורה מוגזמת או מיותרת למפגש עם גורמים פיזיים ונפשיים.

לרגישויות שלוש סיבות עיקריות: רוב האלרגיות והרגישויות נוצרות על רקע רגשי. לדוגמה, ילד אוכל ביצה וכו´, וברגע זה אבא מתפרץ וצועק, הילד נכנס למצוקה, המוח שלו מקשר את המצוקה עם הביצה ומקדד את החומר (הביצה) כגורם מזיק. מכאן והלאה ידחה הגוף את הביצה ויגיב ברגישות לביצה או יפתח אלרגיה מלאה.

סיבה שניה לרגישויות היא גנטית, כלומר עוברת בתורשה מאחד ההורים או משניהם, או פיזיולוגית. לדוגמא, כדי לעכל חלב זקוק הגוף לאנזים מסוים הנקרא לקטאז, אם ישנה בעיה פיזיולוגית או הורמונלית, והבלוטה המפרישה את האנזים איננה מתפקדת כראוי, אז הפרשת הלקטאז היא איטית. כשהתינוק ישתה חלב והחלב לא יתפרק בגלל חוסר בלקטאז, הגוף ידחה את החלב ויתחילו כאבי בטן או הקאות, השמנה בלתי ברורה או עצירויות או שלשולים, ואנו נאמר: הילד או המבוגר אלרגי לחלב.

סיבה שלישית היא חשיפת יתר לחומרים מסוימים. אם למשל אכלנו כמות גדולה מדי של פרי מסוים או של מזון מקולקל, הגוף יפרש זאת כהתקפה שהוא צריך להתגונן מפניה, מה שיתבטא באלרגיה שתופיע ברגע שנחשף שוב לאותם חומרים. כל אחד מגורמים אלה ושניים או שלושתם יחד, עשויים ליצור בעיה.

אם נוצרת אלרגיה ואין מתייחסים אליה, המערכת החיסונית, או ליתר דיוק המערכת המתייחסת לנוגדנים, נחלשת, וכל פעם שאוכלים מזון שאלרגיים אליו או פוגשים בסביבה חומרים שאלרגיים אליהם, כמו סיד או אבק המערכת החיסונית נחלשת, כמויות האלרגיה מתרבות, והגוף ילך וייחלש ויפתח יותר ויותר רגישויות. לכן כדאי לנטרל את הרגישויות הללו וללמד את הגוף לחיות בשלום עם אותו הדבר שעד היום היה אלרגן. אלרגן הקשור לתזונה או אלרגן סביבתי. אין דבר בעולם שאיזשהו אדם בעולם לא יהיה אלרגי אליו, כולל ויטמינים ומינרלים, מים, מזג אוויר, חום, קור, יובש, לחות, צבעי מאכל, חומר משמר או שילוב של כמה מהם.

לאלרגן, כמו לכל דבר בטבע, ישנה אנרגיה ייחודית משלו. לכל דבר בעולם יש אנרגיה ולכל איבר בגוף אנרגיה הזורמת דרך הערוצים (מרידיאנים). כאשר ישנו תאום והרמוניה בין כל האנרגיות השונות בגוף-נפש שלנו ומול האנרגיות השונות בסביבתנו, הזרימה היא חיובית, והחוויה שהגוף חווה היא חיובית. לעומת זאת, כשאין התאמה בין התדרים האנרגטיים השונים, נוצרת דחייה. ההתאמה ואי ההתאמה מאוד אינדיבידואליים.  בשבילי קמח חיטה יכול להיות מעולה ובשבילך לא. הוא לא יתאים לך או לאיזו אנרגיה שבך, ואז תיווצר חסימה, היכולה להתבטא בסימפטומים, כמו: שיעול, אסטמה, נזלת, דלקות אוזניים חוזרות, פריחות, עייפות ואפילו דיכאון.

באייפק – אחרי האבחון, מלמדים את הגוף, ובעצם את הגוף-נפש, לחיות בשלום עם אותו הדבר שעד עכשיו הוא דחה אותו כאלרגן.

איך מלמדים את הגוף-נפש? שאלתי את רות והיא השיבה: הפעולה היא פשוטה יחסית. אנו פונים אל מערכת העצבים ומלמדים אותה לשנות התייחסות. הטיפול הוא דרך תיפוף על נקודות בעמוד השדרה שהוא מרכז כל העצבים, וכך אני עובדת על המרידיאן המרכזי העובר מבין הגבות, מעל הקודקוד, על הגב ועד הרגליים, תוך כדי העברת מסר חדש אל העצבים, ובעצם אל המוח. כאילו אנו אומרים למוח: החלטת עד עכשיו לדחות, אבל עתה, בזמן הטיפול, אני מראה לך שאין כל נזק באלרגן, ושאתה יכול ללמוד לקבל אותו ולא לדחותו יותר. וכך אני "משכנעת" את המוח לקבל את השינוי ועוזרת לו לקבל את השינוי בעזרת תרופות הומיאופתיות, הניתנות כאן בחדר הטיפול. אחר כך המטופל מקבל הוראות לא לאכול מהאלרגן ולא לגעת בו למשך עשרים וחמש שעות מזמן הטיפול. זה הזמן שהמוח לומד את ההתייחסות החדשה. אנשים באמת אינם מאמינים ואומרים: שטויות, כמה תנועות וכמה אמירות וכמה טיפות, והטיפול נגמר? את לא "תעבדי" עלינו. אבל אני עובדת, והם נרפאים, בעזרת ה´ כי אנו רק שליחים. הגיעה אלי גברת מסוימת לכמה טיפולים, ובכל טיפול היא חזרה על המשפט "אני לא מאמינה בשום דבר שאת עושה". היא לא האמינה אך הגיעה. לא חייבים להאמין אך חייבים לרצות לעזור לעצמנו. ומי שמגיע רוצה לעזור לעצמו. בטיפול האחרון, במקום המשפט הקבוע שלה "אני לא מאמינה בשום דבר שאתה עושה" הופיע משפט חדש: "עם עובדות לא מתווכחים". לפני כמה ימים היא התקשרה להזמין טיפול לאחיינית שלה.

היופי בשיטה הזו הוא, שהגוף נותן לנו את התשובה. בתחילת הטיפול אני שואלת את הגוף, דרך השריר, האם אני יכולה לטפל בו? ואחר כל אני שואלת: על מה לעבוד קודם ומה לשחרר? באים עם כל מיני בעיות, לא רק אלרגיות. באים עם קנדידה, בעיות במערכת העיכול, אנגינות, בעיות רגשיות, הגיעה גם אישה חולת סרטן. אינני מתחייבת לכולם, אני רק שליחה של הקב"ה, ואמרתי לאישה שאני יכולה בטיפול באייפק בסיעתא דשמיא, לחזק את הגוף, להלחם בסרטן, על ידי חיזוק בלוטת התימוס והמערכת החיסונית. וברמה הרגשית, לגלות את המחסומים הקיימים בגוף ולנטרלם, כדי לחזק את הגוף במלחמה נגד המחלה.

הכל נשמע לי מעניין, אך ביקשתי משהו מעניין במיוחד. רות מספרת על אישה, שהגיעה לטיפול פעם פעמיים לבעיה של אלרגיות והגוף אומר לי "טפלי בבעיה הרגשית". טוב, מה אומרים במקרה כזה לאישה בלי לפגוע? אמרתי לה: הגוף אומר שיש משהו שחוסם את הנטרולים של האלרגיות וכל זמן של מנקים את זה, לא יקרה כלום. והאישה: מה פתאום? הכל בסדר. הובלתי אותה דרך אייפק ועלו רגשות של חרדה, זלזול, אי יכולת להיות נאהבת, ושאלתי אותה: "מה מילים אלו אומרות לך? אינך חייבת לענות לי, מספיק שאת תצליחי לחבר את המילים לחוויה שלך". וכל עלינו על חוסר האיזון הרגשי ונטרלנו אותו.

אז יכולתי לעבור לטיפול הפיזי. לנכדה שלי, שלא רצתה להיחשף לפניי, אמרתי: לא חשוב, תחשבי על מה שמפריע לך ואני אגיד לך, דרך השריר אם זה הדבר שגורם לך לקושי. בסופו של דבר ניקתה את העניין מבפנים, ע"י העלאת הרגשות למודעות שלה ונטרולם, מבלי לשתף אותי כלל ברגשותיה.

שאלתי את רות, היכן היא למדה את אייפק והיא הפנתה אותי אל מרפאת שאנן בתל-אביב. את המרפאה מנהל מר עדי שאנן. שפיתח את השיטה לפני מספר שנים. שוחחתי עם מר שאנן, וממנו שמעתי כי אייפק היא התפתחות של שיטה אחרת לנטרול אלרגיות, שיטת נמבודריפאד (NAET) ד"ר אורי קניג, ד"ר לפסיכולוגיה, שהתמחה בשיטת NAET בקליפורניה, החל לשלב בעבודתו ידע נוסף אותו רכש מגדולי המטפלים בארה"ב וקרא לשיטה, אותה פיתח מאז בצוותא עם שאנן, אייפק  Integrated Physical Emotional Clearing- IPEC.

שיטת טיפול זו יעילה מקודמתה, במקום סדרה ארוכה של טיפולים בהם מסלקים רגישות לאלרגן אחד בכל טיפול, ניתן בשיטת אייפק לסלק רגישות למספר גדול של אלרגנים, ובכך לקצר את משך הטיפול. כמו כן הידע שרכש ד"ר קניג אפשר לו ליצור טכניקה, שבעזרתה ניתן לנקות לצמיתות רגשות תקועים כמו כעסים, פחדים, אשמה, פוביות, טראומות ועוד.

בשנת 1995 עברתי קורס מתקדם בשיטת נמבודריפאד, סיפר עדי שאנן, שם פגשתי את ד"ר קניג ולאחר מכן חזרתי לארץ. בשנת 1997 שוחחתי שוב עם ד"ר קניג, ושמעתי את ההתפתחויות שהכניס לשיטה. הבנתי שאנחנו כאן בארץ נוסעים בסוס ועגלה לעומת ההתפתחויות שם. נסעתי אליו לשבועיים לקליפורניה, יום יום עברתי טיפולים על עצמי ולמדתי את הכלים החדשים. אז הצעתי לו לבוא לארץ ולהכשיר כאן מטפלים ביחד איתי. מאז אני מארגן כאן סדנאות ללימוד השיטה ומלמד אותה בשותפות איתו. אחריי שלב ראשון של הסדנה, ישנו שלב ב´ למטפלים בכירים ואחר כך ניתן לעבוד באופן עצמאי, כשמדי שנה, ישנן השתלמויות להעשרה בשיטה. מאז 1998 ביקר ד"ר קניג בארץ שש פעמים והכשיר עשרות מטפלים המפוזרים בכל הארץ. בסדנה האחרונה, שליש מהתלמידות היו חרדיות.

ביקשתי לשמוע מהו הבסיס המדעי לשיטת אייפק, ועדי השיב לי: השיטה נשענת על:

א. ידע וטכניקה מרפואה סינית – לפי תפיסה זו, גורמת פגישה עם אלרגן או רגש בעייתי לחסימה בזרימת האנרגיה במרידיאן וחסימה זו גורמת להפרת האיזון בגוף, לאורך זמן – להחלשת האיברים הרלוונטיים והחלשות כללית בגוף. חסימות אנרגטיות אלה מביאות לסימפטומים אלרגיים, והצטברותם מביאה למצבי מחלה. בנוסף, רגשות שליליים, שאינם משתחררים, הופכים רעילים ולאורך זמן מחוללים מחלות. בטיפול בשיטה משתמשים בנקודות הדיקור כדי למנוע תגובות אנרגטיות של פתיחת החסימות וחיזוק האיברים הפנימיים. כל זאת ללא שימוש במחטים (כמו בשיטת הדיקור הסינית) אלא ידנית בלבד.

ב. ידע באנטומיה ופיזיולוגיה – ידע בתחומים אלה מאפשר למטפל להתגבר על בעיות בטיפול ולהשיג יעדים בריאותיים רחבים ועמוקים מעבר לאלרגיות ומצבים רגשיים.

ג. קינסיולוגיה- שיטה זו משתמשת במבחן התנגדות שרירים על מנת לתקשר עם תת המודע של המטופל ע"י שאילת שאלות של "כן" ו"לא".  בתת המודע (הנמצא באותם תשעים וחמישה אחוזים של המוח בהם אין אנו משתמשים ביום יום במודע) נמצא הידע המלא, הן לגביי מצב בריאותו של האדם ולגביי דרכי הטיפול והן לגביי שאלות נוספות מחוץ לאדם הנבדק: אנשים אחרים, תרופות, תזונה, ועוד. באייפק מסתמכים על בדיקת שריר לאבחון מלא ומדויק לגביי מצב בריאותו של המטופל, לגביי הגורמים למצב זה, אופן הטיפול וכן לגביי בדיקת מידת הצלחת הטיפול.

ד. פסיכולוגיה – הטיפולים נשענים על הבנה בסיסית בפסיכולוגיה של האדם, כולל הקשר הפסיכוסומאטי. ככל שירבו הידע וההבנה של מטפל אייפק בפסיכולוגיה, כך הוא יהיה מטפל טוב יותר. בעזרת אייפק ניתן לסלק מגוף רגשות תקועים, מודעים ובלתי מודעים. הטיפול עובד ע"י איתור משפט חיובי שהאדם אינו מאמין בו, בתת מודע ולעיתים גם במודע.

למשל "אני רוצה להיות בריא". כשהמטופל אומר את המשפט המטפל בודק את חוזק השריר. אם השריר חזק משמע שתת המודע מאמין במשפט ואין בעיה.

אם השריר חלש – יש בעיה, ובטיפול ינקו גם את הרגשות המפריעים לתת מודע להאמין במשפט וליישם אותו בחיים.

ה. הומיאופתיה –  שימוש בתמיסות הומיאופתיות שתוכננו ספציפית עבור אייפק, כדי לאפשר לשפר את יכולת הגוף "לזכור את הטיפול תמיד" ובכך ליצור שינוי קבוע בגוף ובנפש המטופל. שיטת אייפק, לדעת מר שאנן, מהווה פריצת דרך, הן באפקטיביות שלה והן בתפיסתה. היא מתבססת על האינטגרציה בין ידע ושיטות שונות, וע"י כך מאפשרת לטפל בבעיות מן היסוד. היא מסמנת תחילתה של מהפכה בגישה לבריאות הגופנית והנפשית.

ההתרשמות שלי הייתה שכדאי לקרב את אייפק אל הציבור, גם האינטואיציה אותתה לי שיש כאן כלי חזק וגם הסיפורים מן השטח. הצעתי לרות להצטרף אל המטפלים של "מגן", אך רות השיבה שלי: אני כבר לא בת  18 ושלוות הנפש שלי חשובה לי. מספיק לי מה שיש לי. ביקשתי ממנה וממר שאנן להמליץ לי על מטפלות מעולות.

קיבלתי מספר המלצות, בדקתי אותן בשטח, בהתרשמות אישית, ועל פי מבחן בדיקת שריר (כן, זה פועל!). בסופו של דבר נבחרה אסתר ריטר. אסתר עסקה במקצוע חופשי עד לפני עשר שנים ואז, כך היא אומרת, הרגשתי צורך בשינוי ואינני מצטערת עליו כלל.

אני משלבת בטיפול גם שמנים אתריים, פרחי באך ורפלקסולוגיה, כשבדיקת השריר נותנת לי תשובה לגביי השילוב הנכון בין השיטות השונות.  ביקשתי לשמוע על טיפול מעניין והיא סיפרה לי על מטופלת עם רגישויות לגורמים סביבתיים רבים – קור, אור, שמש, ועוד, כשהסימפטומים שלה היו אף סתום וקשיי נשימה. היא הגיעה לטיפול בלווית אמה, רופאה פנימית שאף היא סבלה מרגישויות שונות. בעיקר הייתה רגישה לאור שמש, בגיל 11 יצאה הילדה עם אמה לשפת הנהר, וכאן התעוררה הגנטיקה והבת קיבלת התקף אלרגי ראשון, השמש הייתה הטריגר שעורר רגישויות נוספות. לפעמים כאשר מגיעים אל השורש, נעשה ריפוי ספונטאני ורגישויות נוספות נעלמות מעצמן.

אחריי פעם ראשונה היה שיפור מדהים, שהדהים אותנו ונפעמנו. היא הייתה אצלנו שבע פעמים וכשעזבה השאירה מכתב תודה מרגש ומדיי פעם היא שולחת אליי מטופלים.

אסתר סיפרה על מקרה נוסף: אחת עם המון רגישויות, פריחות, גרד בכל הגוף, כאבי ראש תמידיים, כאבי רגליים, שינה לא סדירה, עצבנות ותלונות על החיים.

היו המון רגישויות למזון. נטרלתי בשישה טיפולים את האלרגנים אך לא הייתה הטבה בכאבי הראש. שילבנו גם מסג´ ודיקור ולא היה שינוי משמעותי בכאבי הראש. רק כאשר הוספתי את פרחי הבאך שמעתי ממנה פעם ראשונה : היה שבוע לא רע. זהו מקרה המוכיח את היתרון שבשילוב. אני אישית אהבתי מאד את השילוב הזה, כידוע לכן, הקוראות, אני כל הזמן בעד אינטגרציה: גוף- נפש. גישות קונבנציונאליות ואלטרנטיביות והשילוב ביניהן.

עד כאן הכל נפלא. תמיד? המטפלים מדברים על תשעים אחוז של הצלחה. אך אני חייבת להיות אמינה. אנשים סומכים עלי, ועלי להעביר מידע מדויק עד כמה שניתן. בשנה האחרונה הפניתי אנשים לטיפול באייפק ועקבתי אחרי הטיפולים. טיפול בקנדידה הצליח לחלוטין, אחרי כישלונות בשיטות אחרות. אך בהחלט יתכן שזו לא רק השיטה. המטופלת התבטאה בפניי: "הפעם החלטתי שאני חייבת לקחת את עצמי לידיים ואינני יכולה להרשות לעצמי לבזבז יותר כספים וכוחות, ואכן עמדתי בדיאטה במאה אחוז, מה שלא הצלחתי לעשות בעבר".

אחרת, שסבלה מפריחות קשות, דיווחה על ריפוי מוחלט אחריי שלושה חודשי טיפול אך אחרי כשלושה חודשים נוספים הפריחות החלו לחזור. המטופלת "גילתה" שהיא החליפה את הסבון הנוזלי בו היא השתמש, ונוזל זה לא נוטרל בטיפול אייפק. היא חזרה לסבון הקודם והפריחות נעלמו.

ג.ו, שעשתה לי את ההכרות עם אייפק, מספרת ששתי הילדות שלה בריאות, אוכלות הכל ואין שום רגישויות. היא שלחה גם בת של חברה שסבלה מפריחה לטיפול באייפק והפריחה נעלמה לגמרי.

נכדה שלי, תינוקת כבת שנה, שעברה טיפול ונטרול של מספר רגישויות למזון, נעזרה, אך בחודש האחרון שוב חוזרות תופעות של נזלת וגיורי בעור. בשיחה עם המטפלת היא הבהירה שהנטרול היה למזונות אותם אכלה בגיל שנה, ויתכן שהיא אוכלת היום אוכל מגוון יותר, גם צירופים חדשים עלולים ליצור רגישויות, וכמובן מזון מעובד שיש בו חומרים משמרים ויתכן שטיפול נוסף חד פעמי יפתור את הרגישויות הנופשות. השורה התחתונה היא כי כאייפק היא שיטת טיפול טובה, יעילה, קצרה, עדיפה אולי על אחרות, אך כל יכול הוא רק הקדוש ברוך הוא.

שמעתי, התרשמתי ונכוויתי. כדרכי אני אוהבת להתנסות בעצמי בשיטות טיפול עליהן אני שומעת. זה שנים שאני אלרגית למזונות מסוימים. לפני 15 שנה כל הנושא הזה לא היה ידוע, וסבלתי סבל רב, אך משגיליתי את רגישויותיי, נמנעתי ממזונות אלה, ולמדתי לחיות עם זה בשלום. עכשיו החלטתי שזו העת ללכת לאייפק ולא להתאפק. הדברים נדחו מכל מיני סיבות עד לתקופת פורים, ואז הגעתי לרות. המזונות נוטרלו, החלטתי להעיז ולהתנסות גם בנטרול רגשי, והוא נדחה לאחר הפסח. היה מעניין, אפילו מעניין מאוד. את פרטי הטיפול הזה אספר אולי בהזדמנות.

הקיצור של הקיצור של מה שעלה בטיפול היה (ואני לא דיברתי, רק הגוף נתן את התשובות) שאני תקועה בעניין שמטריד אותי, ההתלבטות בעניין לוקחת ממני אנרגיה, ושעלי ללכת צעד קדימה לקדם את "העניין המטריד", והעניין הוא לפתח את המרכזון לגוף-נפש שהקמתי ולהפוך אותו למרכז. שאני יכולה ללכת קדימה ולתת לעניינים לזרום, ושאני יכולה לשים את כל ההיסוסים בצד ולשים קצת בצד את "האני" ולתת להקב"ה להובילני, כי הוא אתי והוא הנחה אותי מאז ועד עתה, הוא ינחני הלאה והדברים יסתדרו, ואין מה לדאוג, יהיה בסדר. הייתי נדהמת, כי לולא האייפק לא הייתי מקשר בין הרגשות שהרגשתי לבין "מגן"- העניין המטריד.

האם הטיפול עזר?  כן. הוא עזר. לפי מבחן התוצאה יש משהו באייפק: הלכתי צעד קדימה, העניין המטריד אינו מטריד, הרגשות השתנו, ובמקום חרדה ישנה תקווה, במקום היסוסים – אמונה, ובמקום חשש מכישלון – אמונה ביכולת ובהצלחה.

יום אחד עוד אספר לכן את הסיפור הזה שלי, הסיפור של מגן, שהוא סיפור של השגחה ואמונה והשתדלות והתאמצות ושחרור ההתאמצות ויותר השענות על מי שהכל מאתו יתברך, ושהוא המוביל והוא המנחה, ועלינו רק לאפשר לדברים לקרות. אבל עכשיו זה לא הסיפור, עכשיו זה הסיפור של אייפק. שיטת טיפול חדשה ומועילה שהקב"ה שלח לדור הזה, דור של בעיות ודור של רגישויות. ילדים עם עור מגורה ועם פצעים וגירודים ושיעולים ודלקות אוזניים ואפים נוזלים, ואמהות שאינן ישנות בלילות ואמהות שיגעות ומתאמצות להשיג מזונות יותר טובים ויותר מתאימים, וכספים שמוציאים ואף פעם לא יודעים אם זה הכיוון הנכון, ואבות שתרים אחר מקורות לפרנסה לכל הטיפולים והמטפלים. דור לא פשוט הוא הדור הזה, אבל גם דור שהקב"ה עושה אתו חסד ופוקח עיני סומים ומתגלות תגליות ושיטות חדשות, שטף של ידע קדום זורם (הידע הסיני) וחובר לידע פנימי שמתפתח לידע חדש, דור שבו ישנם אנשים מבורכים ביכולת, ואנשים שמבורכים בלב רחב ובתחושות ייעוד, דור של חסד, דור נפלא.

לוגו מכללת אייפק פלוס

המכללה הרשמית ללימודי אייפק

שיטת אייפק היא דרך חיים.

לעיתים מאתגרת אך ככל שתתקדמו בה, תרגישו את המיומנויות שמתפתחות ואת החיבור החדש שאתם מייצרים עם עצמכם. חיבור שיאפשר לכם להתנהל בעולם הכאוטי (לעיתים) הזה עם סדר ושיטה. מובילים את חייכם למקומות שרציתם ולא נעים ונדים על גלי המציאות האקראית.

מתעניינים בלימודים?

ההרשמה לקורס הסמכת מטפלי אייפק פבואר 2023 החלה. למהירי החלטה – הנחה לנרשמים עד סוף השנה.

מתעניינים בלימודי הכשרה? השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה

קורסים במכללת אייפק

מאמרים אחרונים

פתח שיחה
1
צריך עזרה?
מכללת אייפק פלוס
שלום ????
איך אנחנו יכולים לעזור לך? ????