fbpx

הגופים האנרגטים

מאת: תמי אילן | May 1, 2010

האדם הוא סדרת מערכות אנרגטיות, תדרים גבוהים שמשלבים אותו בתרשים האוניברסאלי של הדברים. למערכות אלה יש אנטומיה ופיסיולוגיה מעצם היותן השכבה האחרונה שקובעת את ההתגלות והפעילות של הצורה הפיסית והאבחנה והטיפול יכולים להתבצע בהתאם.

התצורה האנרגטית של האדם:

האדם הוא מבנה אנרגטי שמורכב מסדרת שדות של כוחות שמוכרים כ: "שדה אנרגטי אנושי".
שדה זה הוא ביטוי של שדה אנרגטי אוניברסאלי ונהוג לקרוא לו "אאורה".
מחלקים שדה זה לסדרה של גופים שבאים לידי ביטוי ופועלים הדדית בתוכנו, מבצעים פעולות שונות ועובדים בתדרים שונים. קיימים 7 גופים וביחד הם מהווים את האנטומיה של הגוף האנרגטי.

האנטומיה העדינה:

שבעת המישורים העדינים שמהם עשוי האדם הם: אתרי, אמוציונאלי, מנטאלי, אסטראלי, אתרי גבוה (רוחני), שמימי וסיבתי.
הגופים אתרי, אמוציונאלי ומנטאלי ביחד עם הגוף הפיסי יוצרים את האישיות של האדם. האסטראלי, הרוחני, השמימי והסיבתי ביחד יוצרים את הנשמה.
על הגוף המנטאלי שולט "האני עליון" ועל הגוף האתרי "האני הנחות".
הגופים שיוצרים את האישיות מוכרים כ: "הישות הנחותה" ואלו של הנשמה כ: "ישות עליונה".

בסכמה הבאה ניתן לראות את היחסים השונים:
גוף פיזי
גוף אתרי ("אני נחות")
גוף אמוציונאלי      אישיות
(ישות נחותה)
גוף מנטאלי ("אני עליון")

זה המישור של האני העצמי.

גוף אסטראלי
גוף רוחני
גוף שמימי הנשמה
(ישות עליונה)
גוף סיבתי

זה המישור של האני הבין-אישי.

הגוף האתרי:

תיאור: השדה או הגוף האתרי ממלא את תפקיד המבנה שנותן חיים ואנרגיה לגוף הפיסי ומצד שני, משלב את האדם עם השדה האנרגטי של האדמה. במובן זה, הגוף האתרי הוא שווה ערך לעקרון החיים.
זוהי שכבת אנרגיה המהווה העתק מושלם של הגוף הפיסי. כאן נמצאים כל האיברים והמערכות בצורת אנרגיה המשודרת בויברציה הגבוהה מהויברציה הפיסית (לכן קשה לראותם). גוף זה הוא כוח החיים של הגוף הפיסי. הגוף הפיסי נוצר בעקבות הגוף האתרי ולא להפך. יש לו איכות קווית, כמו רשת נוצצת של קווי אור.
מבנה זה מורכב מ- 4 האתריים (חום, אור, כימיה וחיים).
המבנה האנרגטי של גוף זה מעוצב ברשת תעלות שנקראות "נאדיס" שפזורות בצורה שווה במערכת העצבים של עמוד השדרה ובמערכת העצבים הסימפטית. בתעלות אלה עוברת אנרגיה לאזורים השונים של הגוף דרך הצ'אקרות שהם המרכזים האנרגטיים והאינפורמטיביים של הגוף האתרי.
התבנית האנרגטית המורכבת מנאדיס, מרידיאנים ומרכזים נמצאת בתנועה מתמדת.
פעילות תבנית זו מאוד חשובה שכן, מצד אחד היא האיחוד של הגופים פיסי ואתרי, שמקשרים את האדם לעולם הפיסי ומצד שני, עם המישורים היותר מעודנים של הקיום.
פעילות:
לגוף האתרי 3 פעילויות משלימות:
·     גוף זה פועל כמערכת גדולה לקבלת אינפורמציות ואנרגיות.
·     גוף זה פועל לניתוח וספיגת האלמנטים האנרגטיים/אינפורמטיביים.
·     גוף זה פועל כמעביר.
במקרה האחרון, זה נעשה בקודים או בתבניות שונות.

אם פונקציות אלה נשמרות באיזון, הגוף הפיסי לא עושה דבר אחר מלבד רישום איזון זה של חילוף אנרגיות כבריאות.
מצד שני, חוסר איזון יבוא לידי ביטוי במחלות. במילים אחרות, הבריאות או חוסר הבריאות תלויים ישירות בתפקוד הנכון של מערכות הקליטה, הקבלה והפיזור של השפע האנרגטי האינפורמטיבי.
קישור: גוף זה קשור לתפקוד האוטומטי והאוטונומי של הגוף הפיסי ולתחושות הפיסיות של כאב ו/או עונג.
קליניקה: קיימת סדרה של גורמים שיכולים להפריע לתפקוד נכון וחופשי של המערכות האנרגטיות האתריות:
–   סתימות אנרגטיות.
–   גירוי יתר.
–   חוסר התאמה בין האתרי והפיסי ובין האתרי והאמוציונאלי.
–   מיאזמות או מודל קדם פיסי של מחלה.
–   טראומות.
–   הלם.
–   הרעלות.

כל אלה מביאים לתוצאה של סדרת פתולוגיות ספציפיות לגוף האתרי שקשורות למצבים של תשישות, חוסר אנרגיה, התנתקויות, מצבים של אקסטאזה, חולשה, אימפוטנציה, אפילפסיה, מחלות נשימה, הפרעות של הבלוטות, אובססיות, התעייפות, בעיות ראייה, סינוסיטיס, הפרעות סירקולציה, הפרעות עיכול וכדומה.
המישור הבולט ביותר מבחינת התבטאות הפתולוגיות האתריות קשור לבלוטות האנדוקריניות.

הגוף האמוציונאלי:

תיאור: הגוף האמוציונאלי מקושר עם רגשות. אין בו העתק של המערכת הפיסית ויש לו איכות נוזלית, ענני צבע הנעים כמו נוזל. זה הגוף שדרכו אנו מרגישים, פועמים ומתעצבים.
הוא נקרא גם גוף הרצון ובו חווים את הניגודים: אהבה-שנאה, הנאה-כאב… יש בו הרבה דינאמיות וכפי שהצ'אקרות הם המרכזים המארגנים של הגוף האתרי, גם האמוציונאלי מכיל מרכזים והם המקלעות האמוציונאליות.
המבנה של גוף זה מאורגן, להבדיל מהאתרי, כדי להפריד בין האיכויות השונות של החיים הרגשיים, בעיקר של הרצון.
תפקוד: גוף זה ממלא פונקציות של נתינת כוח מניע להתנהגות, סיפוק הכרה למצבים של אספקטים גבריים לאדם ואיחודו עם החיים.
מצד אחד, גוף זה מפתח מחזור תפקודי שמקשר את האדם עם העולם, דרך האתרי והפיסי, בהיותו מוזן מהניסיונות התחושתיים שבגופים האלה ושדרכם הם נוצרים, אבל מצד שני, הגוף האמוציונאלי מקשר את "האני הנחות" עם "האני העליון", באפשרו מעבר חופשי של אנרגיה אמוציונאלית דרך רמות הכרה יותר מחושבות ופחות מגיבות.
קישור: גוף זה קשור לאספקטים המניעים של הישויות האנושיות (רגש, תשוקה, תחושה ומחזור תפקוד החיים).
קליניקה: הפתולוגיות של גוף זה מתקשרות עם בלבולים רגשיים: דיכאון, מלנכוליה, מצוקה, פחדים, בדידות, אדישות, חוסר עניין, תסכול, נטישה, בידוד, תלות, הגנת יתר, סימביוזה, כניעה, שנאה, קינאה, חוסר אהבה, איבוד חשק וכו'.

הגוף המנטאלי:

תיאור: גוף זה מקושר עם עולם הדימויים, המחשבות והתהליכים המנטאליים. אבני הבניין שלו הם הרעיונות או ליתר דיוק, הרישומים המנטאליים.
כפי שהצ'אקרות באתרי והמקלעות באמוציונאלי, המרכזים המתאמים של גוף זה הם הטיפוסים. באופן זה, אפשר להחשיב את הגוף המנטאלי כרשת של טיפוסים, שכמו הנאדיס בגוף האתרי, יוצרים תעלות סירקולציה של המידע המעובד במונחים של מחשבות או צורות מנטאליות.
תפקוד: תפקיד גוף זה הוא הארגון הפנימי של ההכרה והייצוג של העולם באדם.
תפקיד גוף זה הוא הבנת העולם במונחים של השקפות, הדימוי העצמי המנטאלי שיש לאדם ויצירת הכרה של התרשים הגופני והזהות האישית. גוף זה הוא המטה של "האני העליון".
קישור: גוף זה מתקשר לחיים המנטאליים והמחשבה הישרה והתגובתית. יש לו גם קשר הדוק עם קנה המידה למציאות.

קליניקה: הפתולוגיות של גוף זה מקושרות בעיקר עם הפרעות מנטאליות כמו: הזיות, אובססיות, רעיונות תקועים, חוסר יצירתיות, תקיעות, חוסר יכולת ללמוד, תקיעות בהרגלים, חוסר שליטה מנטאלית, שכחה, הפחתה ביכולת האבחנה, מצבים פרנואיים וכדומה.

שלושת הגופים הנ"ל ("הנמוכים") קשורים לאנרגיות של העולם הפיסי. ארבעת הגופים הבאים ("הגבוהים") קשורים לאנרגיות של העולם הרוחני.

הגוף האסטראלי:

תיאור: גוף זה הוא השדה של השינוי האנרגטי. כור השינוי שדרכו האנרגיה צריכה לעבור כשהיא עוברת מרמה אחת לאחרת. כך, האנרגיה הרוחנית צריכה לעבור דרכו כדי להפוך לאנרגיות פיסיות תחתונות ושלושת האנרגיות התחתונות צריכות לעבור דרכו כדי להפוך לאנרגיות רוחניות.
תפקוד: גוף זה אחראי לאינטראקציות העמוקות בין ההוויות האנושיות והרמות האסטראליות. הוא קשור לרגשות של "אני והזולת" ואהבת האנושות. אבל תפקיד אחר של גוף זה הוא בעולם האמונה, הישויות הטראנס-פרסונאליות והמורחבות במהלך חלום.
גוף זה גם עובד על תפקודי התזמון והיצירה של מחשבה תלת-מימדית.
קישור: גוף זה מתקשר למטבוליזם של הכוח המביע אהבה.
קליניקה: הפתולוגיות של גוף זה מתקשרות בעיקר למצבי חירום של מצבי הכרה משתנים, קשיים באמון באנשים, פחד מצפיפות, נטייה למושפעות חברתית, חוסר יכולת לראות את השלם, קשיים בקומוניקציה וכדומה.

הגוף הרוחני:

תיאור: גוף זה מוכר גם כפטרון האתרי שכן יש לו את כל צורות הקיום במישור הפיסי במונחים של תרשימים, הוא הרמה של הפעילות המעודנת שבה הצליל יוצר חומר ובו הריפוי על ידי מילים נותן תוצאות יותר טובות.
תפקוד: תפקיד שדה זה הוא להיות "רזרבה" של הגופים האנרגטיים התחתונים. הוא אזור "הזיכרון" של מבנה השדות הפיסיים והאנרגטיים והוא פועל להפעלת כל מה שקשור לחיים קודמים ולקבלת האחריות לעשות את הדברים נכון.
קישור: גוף זה מתקשר לרצון היותר גבוה של האדם והיכולת של המילה.
קליניקה: אספקט מאוד ספציפי של רמה זו בתפקוד הפתולוגי שלה הוא יצירת התנהגויות פסיכופתיות, הזיות מיסטיות וגלגולים ותעתועים של הזיכרון.
גם להכרה במחלה וקבלת התפקיד בחיים יש קשר עם הרמה האנרגטית הזאת, מצבים של שליטה וביטול ההתפתחות של האדם, מניפולציה וכדומה.

הגוף השמימי:

תיאור: זוהי הרמה הרגשית של העולם הרוחני. זהו הגוף דרכו אנו חווים התעלויות רוחניות. דרך מדיטציות ועבודה רוחנית מגוונת אנו מגיעים להכרה של אחדות עם העולם ויכולת לראות אור ואהבה בכל דבר. זוהי הרמה בה אנו חווים אהבה ללא תנאי.
תפקוד: תפקיד גוף זה הוא להיות מתאם של תהליכים טראנס-פרסונאליים והתפתחותיים. הוא מדריך כל פעולה של אחדות קוסמית של האדם ושל חיפוש העצמי דרך הצלילה הפנימית.
במצבים אחרים הוא הביסוס של האהבה ללא תנאי.
קישור: גוף זה מתקשר לאהבה, התכונה שכוללת את כל החיים.

הגוף הסיבתי:

תיאור: זהו הגוף האחרון המהווה את המעטפת החיצונית של ההילה.
כפי שהגוף הקודם היה מקביל לגוף האמוציונאלי, גוף זה מייצג את הגוף המנטאלי במישור הרוחני.
זוהי הרמה האחרונה של הרוח השייכת לגלגול הנוכחי. במובן זה, השדה העדין הזה מקושר עם כל החיים הקודמים, כלומר, עם אותן הכרות של חיים קודמים שמנסות להתבהר בהווה.
מנקודת המבט של התצורה האנרגטית, השדה הזה הוא גוף בעל מבנה גבוה וגם הרמה הכי דינאמית וגמישה של כל הגופים העדינים.
תפקוד: תפקיד גוף זה קשור ליכולת האיחוד עם הכוח היוצר האוניברסאלי. הוא הכיוון של פרויקט ההגשמה בחיים של האדם ופותח את המודעות של חיים קודמים. בו בזמן, נותן אבחנה לאנרגיות העליונות שמאחדת ומיישרת את כל הגופים וכל הצ'אקרות והמרכזים האנרגטיים של ההוויה האנושית.
קישור: גוף זה מתקשר לחשיבה העליונה, להכרה ולשילוב של הצורות הפיסיות והרוחניות.

לוגו מכללת אייפק פלוס

המכללה הרשמית ללימודי אייפק

שיטת אייפק היא דרך חיים.

לעיתים מאתגרת אך ככל שתתקדמו בה, תרגישו את המיומנויות שמתפתחות ואת החיבור החדש שאתם מייצרים עם עצמכם. חיבור שיאפשר לכם להתנהל בעולם הכאוטי (לעיתים) הזה עם סדר ושיטה. מובילים את חייכם למקומות שרציתם ולא נעים ונדים על גלי המציאות האקראית.

מתעניינים בלימודים?

ההרשמה לקורס הסמכת מטפלי אייפק פבואר 2023 החלה. למהירי החלטה – הנחה לנרשמים עד סוף השנה.

מתעניינים בלימודי הכשרה? השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה

קורסים במכללת אייפק

מאמרים אחרונים

פתח שיחה
1
צריך עזרה?
מכללת אייפק פלוס
שלום ????
איך אנחנו יכולים לעזור לך? ????